Дистанційне навчання учнів початкової школи

07.04.2020

Дистанційне навчання учнів початкової школи

   Вимушене дистанційне навчання поставило вчителів і батьків перед непростими викликами: як організувати навчання дітей в умовах карантину, коли вчитель не може бути поруч. І як зрозуміти, чи вивчила щось дитина, коли традиційні способи оцінювання недоступні. Перед педагогами вже постало чергове непросте завдання – як організувати продуктивний освітній процес дистанційно. Як впоратись із цією непростою ситуацією?

   Гарна новина в тому, що зараз 2020 рік і людство має величезні ресурси для розв’язання такої проблеми. На допомогу приходять сучасні технології. Організувати дистанційне навчання в змозі кожен вчитель, адже це не важко, але результативно!

   У зв’язку з цим, вчителі початкових класів КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст.№8» долучилися до  організації дистанційного навчання молодших школярів. Але спершу було переглянуто безліч вебінарів, онлайн-конференцій, створено і записано відео і аудіо матеріали, презентації. Соціальні мережі та месенджери дозволили створити закриті групи, чати. Завдання для самостійного опрацювання навчального матеріалу для учнів 1-4 класів почали надходити через створені Вайбер/Телеграм/Фейсбук групи, персональні сайти, електронну пошту.

   Перед початком роботи важливо було провести інструктаж для учнів  і батьків щодо використання онлайн-інструментів дистанційного навчання. Надати консультації щодо використання веб-сервісів та платформ.

Для наймолодших школярів учителі використовують ресурс із завданнями в ігровій формі «Розумники (Smart kids. Це можливість навчатися самостійно та дистанційно, щоб нічого не пропустити і потім не наздоганяти програму. Середовище Classroom, в якому працюють багато вчителів, дозволяє організувати онлайн-навчання, використовуючи відео, текстову та графічну інформацію. Вчителі мають можливість контролювати, систематизувати, оцінювати діяльність, переглядати результати виконання вправ, застосовувати різні форми оцінювання. Допомогу в навчанні надає й веб-сервіс Learningapps.org – це готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань. Організувати клас в працюючу спільноту з елементами гейміфікації допоміг наставникам Сlassdojo.com. Повноцінну дистанційну перевірку знань, які здобули учні під час самостійної роботи допомагають отримати безкоштовні сервіси  онлайн-тестів «На Урок», Forms. Щоб діти могли спілкуватись одне з одним, застосовуємо можливості відеоконференцій через Zoom або подібні застосунки.

   Дистанційне навчання дає можливість навчатися в своєму темпі, сприяє формуванню критичного мислення, ставить в пріоритет якість засвоєних знань, а не кількість виконаних завдань, направляє дітей на шлях самостійності й свідомості.

Отже, для них не є проблемою навчатися онлайн дистанційно, навпаки – це нова цікава пригода для дитини! Тож не вагайтесь – використовуйте дистанційне навчання для своїх учнів вже зараз.

 

Керівник НМЦ «Дитинство» Волкова В.П. 


← Повернутися до списку