Історія нашої школи розпочалася у першій половині ХХ сторіччя.
        До Великої Вітчизняної війни Лисичанськ - невелике місто, в якому функціонувало лише шість шкіл: три середні (№ 1, № 2, № 3), одна неповна середня і дві початкові. Школи перевантажені і працюють у дві і навіть у три зміни.
       Оскільки населення міста зростало швидко, вирішено будувати нову середню школу по вул. Інтернаціональній / нині вул. Чекістів /. Узимку 1939р. підготовлено майданчик, а навесні 1939 р. розпочалося будівництво. Вела його міська будівельна організація. Безпосереднє керівництво будівельними роботами доручено досвідченому інженерові Горбачову.
        Через труднощі з матеріалами закінчення будівництва затягнулося, і до початку 1939-1940 навчального року, як було передбачено планом, будівля не була готова. Однак комплектування нової середньої школи № 4 учнями та вчителями йшло своєю чергою. До 1 вересня 1939 укомплектовано 18 класів.
       9 листопада 1939 року молоді господарі нової, що пахла ще свіжою фарбою, школи увійшли в неї. На парадному ганку їх зустрічала скульптура піонерів, що салютують. На першому поверсі школи розміщувалася бібліотека. У вестибюлі другого поверху проводились лінійки і збори. На третьому поверсі була обладнана піонерська кімната.
      ьрспрвеан.jpg             
        Директором нової середньої школи було призначено БУТА ГРИГОРІЯ ФЕДОРОВИЧА, згодом учасника Великої Вітчизняної війни. Першим завучем став ДІРЕНКО ГРИГОРІЙ ІВАНОВИЧ.
          Школярі старалися і вчитися добре, і поводитися дисципліновано як господарі кращої в місті школи. За підсумками першого навчального року школа посіла в місті друге місце з успішності. Плідно трудилися вчителі! Пам'ять школи зберігає імена педагогів: математики - Єрмолаєвої К.І., російської мови і літератури - Полякової А.І., української мови Білоусової Д.Я. і Настенко Е.Е.
         Навесні і восени 1940 року учні з ентузіазмом облаштовували шкільний двір: розбили клумби, висадили дерева та квіти. Під керівництвом учителя фізкультури обладнали волейбольний майданчик. На ньому завжди було шумно, весело і багатолюдно!
За чистотою шкільного двору стежив сторож Яровий Нестор Єгорович, який навіть жив у школі. З дітьми він був по-батьківськи турботливий і суворий. Дуже любила дітвора дідуся Нестора!
                                     

До початку наступного навчального року у складі педагогічного колективу відбулися зміни. Завучем призначено Іванова Є.П. Хороший математик, ерудована людина. Його дружина Ганна Кузьмівна працювала вчителем початкових класів. Колектив був згуртований, результати роботи чудовими, плани грандіозними ... Але 22 червня 1941 щаслива історія школи перервалася війною.
         Улітку 1941 року учні школи задіяні в польових і оборонних роботах: копали окопи і протитанкові рови.
        У серпні 1941 року будівлю школи передали під госпіталь, терміново переобладнали. І незабаром школу стали заповнювати пораненими захисниками Батьківщини. Учнів перевели в школу № 1 (нині будівлю гуртожитку гірничого технікуму).
Під час німецької окупації будівля школи використовувалася німцями в якості стайні.
          9 травня 1944 будівлю школи остаточно було зруйновано.

бьтипаао.jpg

У 1946 році середня школа № 4 м. Лисичанська перейменована в середню школу №1. Нелегко давалося навчання дітям після війни. Не було книг, зошитів, писали на газетах і старому папері. Але в очах учнів було стільки вогнику, бажання, прагнення вчитися і отримувати знання!
        У 1957 році школа знову відновлена. А 1 вересня ожила: зазвучали дитячі голоси, сміх, дзвінки!
    У нову будівлю учні вносили меблі, наочні посібники, озеленювали кабінети, коридори. Школа була обладнана спортивним майданчиком.
       Директором школи призначено Орзула Михайла Васильовича. Потім його змінив Барановський Михайло Гнатович. Завучем стала Радченко І.В.
       У 1959 році директором призначено Малюгіна Віктора Михайловича. Із задоволенням працювали в оновленій школі вчителі початкових класів: Трутанова А.Л., Чупеєва К.П., Скакун Є.Г., Зеленіна І.А., Арсеньєва С.П., Бондаренко Л.Г., Никифоренко Р.Т.
        У 1961-му школа була реорганізована у восьмирічну школу № 8.
       За ці роки сотні випускників вступають до технікумів й училищ країни.
     У 1971 році учні отримали чудовий подарунок від будівельників міста Лисичанська - праве крило будівлі з прекрасними світлими класами, обладнаними кабінетами і просторою їдальнею.
       У 1973 році прибудовано ліве крило школи.
       У 1974 році став до ладу новий спортивний зал.

бьтима.jpg

У 1976 році директором школи призначено Синька Миколу Абрамовича. У цьому ж році відбувся перший випуск у середній школі № 8.
         У 1979 році місце директора школи посідає Александрова Людмила Іванівна.
    З 1981 до 1987 року школою керує Ревіна Людмила Йосипівна. З 1987 року відкрилися класи з поглибленим вивченням іноземних мов.
        З 1987 до 1990 на посту директора - Карпова Євгенія Володимирівна.
    З 1991 до 1998 року школою керував чуйний і уважний директор, про якого досі тепло згадують і вчителі, і випускники, - Комаров Володимир Єгорович.
    Після розпаду СРСР багато що змінилося. Припинили своє існування комсомольська організація і піонерська дружина імені Валі Котика. Тепер про них нагадують літописи і експонати шкільного музею.
        І все-таки прагнення до об'єднання дітей, бажання зробити життя школярів яскравим, насиченим, творчим привели до думки про створення шкільної дитячої організації. У 1996 році офіційно оголошено про створення «Республіки Юних».
        З 1959 по 1999 рік школа випустила 2 160 учнів.
        XXI століття внесло корективи в історію школи.
    У 2002 році школі № 8 присвоєно статус спеціалізованої багатопрофільної школи І-ІІІ ступенів з гуманітарним нахилом. У цей час школу очолює Тростянка Альвіна Василівна.
        З 2000 по 2009 рік атестати про середню освіту отримали 738 випускників.
      2010 року директором стала Никифоренко Г.М., яка керує школою й нині. Того ж року школу перейменовано в КЗ «Лисичанська спеціалізована школа I – III ступенів №8 Лисичанської міської ради Луганської області».
     

                        IMG_5481.JPG                                                                         IMG_5475.JPG                                              

Школі 76 ... Тисячі лисичан пишаються тим, що є випускниками та учнями восьмої школи!

ВОСЬМА СТОЯЛА,  СТОЇТЬ  І СТОЯТИМЕ, ЖИТИМЕ І ПРАЦЮВАТИМЕ!

IMG_6778.JPG


На головну...